Kontakt Steno Diabetes Center Nordjylland

Kontakt os endelig, hvis du har spørgsmål til vores diabetesindsatser, ønsker at samarbejde eller har brug for en ekspert. Er du patient og har spørgsmål til din diabetesbehandling, bedes du kontakte egen læge eller det ambulatorium, som du er tilknyttet.

Ledelse og administration

 

Centerdirektør

Poul Erik Jakobsen

Mail: poul.erik.jakobsen@rn.dk

 

Stabschef

Charlotte Albeck

Mail: charlotte.albeck@rn.dk

Tlf: 2962 9579

Administration

 

Sekretær og PA for Poul Erik Jakobsen

Lise-Lotte Albrektsen

Mail: l.albrektsen@rn.dk

Tlf: 2164 1365

Sekretariat for diabetes

 

Endokrinologisk afdeling på Aalborg Universitetshospital

Tlf: 9766 3600

Mandag til fredag kl. 08:00 - 14:00

 

Kerneaktiviteter

 

Diabetesbehandling

  

Programchef

Hanne Ravn Larsen

Mail: hrl@rn.dk

Tlf: 30294446

Forskning

 

Forskningsleder

Peter Vestergaard

Mail: p.vestergaard@rn.dk

Tlf: 97663673

Uddannelse og kurser

 

Programleder

Mette Braad

Mail: m.braad@rn.dk

Tlf: 92439351

Digitalt særkende

 

Digitaliseringsansvarlig

Tina Archard Heide

Mail: tah@rn.dk

Tlf: 4015 9708

Tværsektorielt samarbejde

 

Ansvarlig for området

Tina Archard Heide

Mail: tah@rn.dk

Tlf: 4015 9708

 

Kommunikation og presse

 

Pressehenvendelser

 

Kommunikationskonsulent

Nanna Manbjerg Rasmussen

Mail: n.manbjerg@rn.dk

Tlf: 2022 9061

SDCN logo

 

Logo for Steno Diabetes Center Nordjylland

Download SDCN-logo sort

Download SDCN-logo hvid

 


 

Fandt du ikke det du søgte?

Find medarbejdere i SDCN