Kontakt Steno Diabetes Center Nordjylland

Kontakt os endelig, hvis du har spørgsmål til vores diabetesindsatser, ønsker at samarbejde eller har brug for en ekspert. Er du patient og har spørgsmål til din diabetesbehandling, bedes du kontakte egen læge eller det ambulatorium, som du er tilknyttet.

Ledelse og administration

 

Centerdirektør

Poul Erik Jakobsen

Mail: poul.erik.jakobsen@rn.dk

 

Stabschef

Charlotte Albeck

Mail: charlotte.albeck@rn.dk

Tlf: 2962 9579

Sekretariat

 

Sekretær og PA for Poul Erik Jakobsen

Lise-Lotte Albrektsen

Mail: l.albrektsen@rn.dk

Tlf: 2164 1365

 

Pressehenvendelser

      

Christian Mehlsen

Mail: c.mehlsen@rn.dk

Tlf: 9243 4694

 

Nanna Manbjerg Rasmussen

Mail: n.manbjerg@rn.dk

Tlf: 2022 9061

 

 

Kerneaktiviteter

 

Diabetesbehandling

  

Programchef

Hanne Ravn Larsen

Mail: hrl@rn.dk

Tlf: 30294446

Forskning

 

Forskningsleder

Peter Vestergaard

Mail: p.vestergaard@rn.dk

Tlf: 97663673

Uddannelse og kurser

 

Programleder

Mette Braad

Mail: m.braad@rn.dk

Tlf: 92439351

Digitalt særkende

 

Digitaliseringsansvarlig

Tina Archard Heide

Mail: tah@rn.dk

Tlf: 4015 9708

Tværsektorielt samarbejde

 

Ansvarlig for området

Tina Archard Heide

Mail: tah@rn.dk

Tlf: 4015 9708


 

Fandt du ikke det du søgte?

Find medarbejdere i SDCN